Borriana, Castellón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borriana, Castellón
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Borriana.svg
Vendndodhja
Borriana, Castellón is located in Spanjë
Borriana, Castellón
Borriana, Castellón

Koordinatat: 39°53′22″V 0°5′3″L / 39.88944°V 0.08417°L / 39.88944; 0.08417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë José Ramón Calpe Saera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.2 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 34565 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Borrianenc/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12530
Koordinatat 39° 53′ 22″ Veri

0° 5′ 3″ Lindje

Faqja Zyrtare www.burriana.es/ilive/Main


Borriana, Castellón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Borriana, Castellón ka 34565 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]