Boshnjaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boshnjacë
Бошњаце
Fshat
Vendndodhja
Boshnjacë is located in Serbia
Boshnjacë
Boshnjacë

Koordinatat: 42°56′47″V 21°49′38″L / 42.94639°V 21.82722°L / 42.94639; 21.82722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 47″ Veri

21° 49′ 38″ Lindje

Boshnjacë (serbisht: Бошњаце/Bošnjace) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]