Bosmont-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bosmont-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Bosmont-sur-Serre
Stema_figura
Vendndodhja
Bosmont-sur-Serre is located in Franca
Bosmont-sur-Serre
Bosmont-sur-Serre
49°43′54″V 3°51′34″L / 49.731666666667°V 3.8594444444444°L / 49.731666666667; 3.8594444444444Koordinatat: 49°43′54″V 3°51′34″L / 49.731666666667°V 3.8594444444444°L / 49.731666666667; 3.8594444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.68 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02101


Bosmont-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bosmont-sur-Serre ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 9.68 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bosmont-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale