Bota Sot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bota Sot
Bota sot logo.gif
Skeda:Bota Sot, e mërkurë 28 nëntor 2012.jpg
Gazeta Bota Sot në vitin 2012
LlojiGazetë ditore
FormatiTabloid
Pronar(ë)Media Print
BotuesiMazrekaj Media[1]
RedaktorIdriz Morina
Shkruesit45
Themeluar1995
SeliaZürich, Prishtinë
Qarkullimi13.000 ditore
Faqja zyrtarewww.botasot.info

BotaSot është gazetë e përditshme shqiptare që botohet në Kosovë, në Evropën perëndimore dhe në ShBA. Gazeta ka dhe edicionin në internet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Numra të gazetës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]