Botoksi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Toksina Botulinium e njohur gjerësisht si botoksi është një toksinë neurotoksike që e prodhon bakteri Clostridium botulinium dhe specie të tjera të tilla.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]