Bouligneux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouligneux
Komunë
noform
Pamje nga Bouligneux
Stema_figura
Vendndodhja
Bouligneux is located in Franca
Bouligneux
Bouligneux
46°01′22″V 4°59′30″L / 46.022777777778°V 4.9916666666667°L / 46.022777777778; 4.9916666666667Koordinatat: 46°01′22″V 4°59′30″L / 46.022777777778°V 4.9916666666667°L / 46.022777777778; 4.9916666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.09 km2
Popullsia 304 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01330
INSEE 01052


Bouligneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bouligneux ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 26.09 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]