Bourg-Fidèle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourg-Fidèle
Komunë
noform
Pamje nga Bourg-Fidèle
Stema_figura
Vendndodhja
Bourg-Fidèle is located in Franca
Bourg-Fidèle
Bourg-Fidèle
49°53′29″V 4°32′27″L / 49.891388888889°V 4.5408333333333°L / 49.891388888889; 4.5408333333333Koordinatat: 49°53′29″V 4°32′27″L / 49.891388888889°V 4.5408333333333°L / 49.891388888889; 4.5408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.79 km2
Popullsia 882 banorë
Dendësia 60 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08078


Bourg-Fidèle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bourg-Fidèle ka një popullsi prej 882 banorë dhe sipërfaqe 14.79 km², me një dendësi prej 60 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourg-Fidèle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale