Bourg-Saint-Andéol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourg-Saint-Andéol
Komunë
noform
Pamje nga Bourg-Saint-Andéol
Stema_figura
Vendndodhja
Bourg-Saint-Andéol is located in Franca
Bourg-Saint-Andéol
Bourg-Saint-Andéol
44°22′24″V 4°38′39″L / 44.373333333333°V 4.6441666666667°L / 44.373333333333; 4.6441666666667Koordinatat: 44°22′24″V 4°38′39″L / 44.373333333333°V 4.6441666666667°L / 44.373333333333; 4.6441666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.74 km2
Popullsia 7241 banorë
Dendësia 166 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07042


Bourg-Saint-Andéol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bourg-Saint-Andéol ka një popullsi prej 7241 banorë dhe sipërfaqe 43.74 km², me një dendësi prej 166 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourg-Saint-Andéol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale