Boxmeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boxmeer (kthjellim).


Boxmeer
—  komuna  —
stema_figuraBoxmeer vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Boxmeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°38′54″V 5°56′40″L / 51.64833°V 5.9444°L / 51.64833; 5.9444 (Boxmeer)Koordinatat: 51°38′54″V 5°56′40″L / 51.64833°V 5.9444°L / 51.64833; 5.9444 (Boxmeer)
Sipërfaqja 113,95 km2
Popullsia 28.575 banorë 2010
Dendësia 250,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0478, 0485
Kodi Postar 5440, 5441, 5447, 5820-5836
Kodi statistikor 0756
Boxmeer is located in Hollandë
Boxmeer
Boxmeer
Boxmeer – harta_foto
www.boxmeer.nl

Boxmeer është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 113.95 km² dhe popullsi 28575 banorë[1]. Boxmeer është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]