Jump to content

Boys Over Flowers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Boys Over Flowers është një serial televiziv i Koresë së Jugut 2009 që bazohet në serinë japoneze shōjo manga Hana Yori Dango, shkruar nga Yoko Kamio, me protagonistë Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun-joong, Kim Bum, Kim Joon dhe Kim So-eun. Ai u transmetua për 25 episode në KBS2 nga 5 janari deri më 31 mars 2009.