Brändö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brändö
Brändö kommun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Brändö is located in Finlanda
Brändö
Brändö
Vendndodhja e Brändö në Finlandë

Koordinatat: 60°24′42″V 21°2′42″L / 60.41167°V 21.04500°L / 60.41167; 21.04500

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës John Wrede
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,648.48 [1] km2
Popullsia 469 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 60° 24′ 42″ Veri

21° 2′ 42″ Lindje

Faqja Zyrtare www.brando.ax

Brändö (suedisht: Brändö kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brändö – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale