Brécy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brécy
Komunë
noform
Pamje nga Brécy
Vendndodhja
Brécy is located in Franca
Brécy
Brécy
49°08′52″V 3°25′46″L / 49.147777777778°V 3.4294444444444°L / 49.147777777778; 3.4294444444444Koordinatat: 49°08′52″V 3°25′46″L / 49.147777777778°V 3.4294444444444°L / 49.147777777778; 3.4294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Popullsia 345 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02119


Brécy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brécy ka një popullsi prej 345 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brécy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale