Brévilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brévilly
Komunë
noform
Pamje nga Brévilly
Stema_figura
Vendndodhja
Brévilly is located in Franca
Brévilly
Brévilly
49°39′48″V 5°04′43″L / 49.663333333333°V 5.0786111111111°L / 49.663333333333; 5.0786111111111Koordinatat: 49°39′48″V 5°04′43″L / 49.663333333333°V 5.0786111111111°L / 49.663333333333; 5.0786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Popullsia 404 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08083


Brévilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Brévilly ka një popullsi prej 404 banorë dhe sipërfaqe 7.3 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brévilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale