Braize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braize
Komunë
noform
Pamje nga Braize
Vendndodhja
Braize is located in Franca
Braize
Braize
46°40′02″V 2°38′59″L / 46.667222222222°V 2.6497222222222°L / 46.667222222222; 2.6497222222222Koordinatat: 46°40′02″V 2°38′59″L / 46.667222222222°V 2.6497222222222°L / 46.667222222222; 2.6497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.95 km2
Popullsia 284 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03037


Braize është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Braize ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe 20.95 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale