Brampton (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brampton (kthjellim).


Brampton
—  qytet  —
Brampton is located in Kanadaja
Brampton
Brampton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Peel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°41′00″V 79°46′00″P / 43.683333°V 79.766667°P / 43.683333; -79.766667 (Brampton)Koordinatat: 43°41′00″V 79°46′00″P / 43.683333°V 79.766667°P / 43.683333; -79.766667 (Brampton)
Sipërfaqja 266,71 km2
Popullsia 433.806 banorë 2006
Dendësia 1.626,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
www.Brampton.ca/home.taf

Brampton është një qytetKomuna rajonale Peel, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 266.71 km² dhe popullsi 433806 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario