Braniştea (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braniştea
Komunë
Vendndodhja
Braniştea is located in Rumania
Braniştea
Braniştea

Koordinatat: 47°10′V 24°4′L / 47.167°V 24.067°L / 47.167; 24.067

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.64 [1] km2
Popullsia 3284 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427010
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Braniştea dhe Cireşoaia
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Braniştea është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3284 banorësh dhe sipërfaqe 41.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Braniştea dhe Cireşoaia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)