Bransat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bransat
Komunë
noform
Pamje nga Bransat
Stema_figura
Vendndodhja
Bransat is located in Franca
Bransat
Bransat
46°19′41″V 3°13′49″L / 46.328055555556°V 3.2302777777778°L / 46.328055555556; 3.2302777777778Koordinatat: 46°19′41″V 3°13′49″L / 46.328055555556°V 3.2302777777778°L / 46.328055555556; 3.2302777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.52 km2
Popullsia 484 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03038


Bransat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bransat ka një popullsi prej 484 banorë dhe sipërfaqe 15.52 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bransat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale