Brassica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brassica
Brassica rapa
Brassica rapa
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Brassicales
Familja: Brassicaceae
Grupi: Brassica
Antarët

Shiko Lista

 • Sinapi i bardhë
  • (lat. Brassica alba)

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka disa mospajtime të autorëve rreth emërtimeve. Këtu janë disa nga anëtarëve.

 • Brassica carinata
 • Brassica elongata
 • Brassica fruticulosa
 • Brassica juncea
 • Brassica napus
 • Brassica narinosa
 • Brassica nigra
 • Brassica oleracea
 • Brassica perviridis
 • Brassica rapa
 • Brassica rupestris
 • Brassica septiceps
 • Brassica tournefortii

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brassica – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.