Braye-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braye-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Braye-en-Laonnois
Vendndodhja
Braye-en-Laonnois is located in Franca
Braye-en-Laonnois
Braye-en-Laonnois
49°26′28″V 3°36′29″L / 49.441111111111°V 3.6080555555556°L / 49.441111111111; 3.6080555555556Koordinatat: 49°26′28″V 3°36′29″L / 49.441111111111°V 3.6080555555556°L / 49.441111111111; 3.6080555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.09 km2
Popullsia 223 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02115


Braye-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Braye-en-Laonnois ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 8.09 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braye-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale