Brazilian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wiki WikiFjalori: Brazilian – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë

Brazilian ose Brazilianë mund të referohet tek:

  • Diçka e, nga, ose në lidhje me vendin e Brazilit
  • Brazilianët janë popull me origjinë nga Brazili dhe që jetojnë në vende të ndryshme të botës
  • Gjuha braziliane

Në përdorime tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo faqe bën kthjellimin e titujve që kanë për bazë Brazilian.
Nëse një lidhje e brendshme ju solli këtu, ju lutemi, ndryshojeni lidhjen në fjalë që të ridrejtojë direkt te faqja e duhur.