Breña Alta

Coordinates: 28°40′N 17°47′W / 28.667°N 17.783°W / 28.667; -17.783
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Breña Alta
Stema zyrtare e Breña Alta
Popullsia
 • Gjithsej7.337[1]

Breña Alta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun  La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Breña Alta ka 7337[3] banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.82[2] km2.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2009". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 18 mars 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 18 mars 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2009". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 18 mars 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

28°40′N 17°47′W / 28.667°N 17.783°W / 28.667; -17.783