Breshëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hailstone.jpg

Breshëri është reshje atmosferike që formohet me lëvizjen e shpejtë të lëvizjeve vertikale të ajrit dhe ftohjen e shpejt të tij.Ai bie vetem ne stinen e ngrohte te vitit.