Brian Steen Nielsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brian Steen Nielsen
Të dhënat personale
Emri i plotëBrian Steen Nielsen
Data e lindjes (1968-12-28) 28 Dhjetor, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesVejle, Danimarka
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1992Vejle
1992-1993Odense
1994-1995Fenerbahçe
1995-1996Odense
1996Urawa Reds
1997-1998Odense
1998-2001Akademisk
2001-2002Malmö
2002-2004Aarhus
Ekipi kombëtar
1990–2002Flag of Denmark.svg Danimarka66(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Brian Steen Nielsen (lindur më 28 Dhjetor 1968) është një ish-futbollist danez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren daneze ka luajtur 66 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Denmark.svg Danimarka
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 3 0
1992 0 0
1993 10 0
1994 7 0
1995 11 0
1996 7 0
1997 0 0
1998 2 0
1999 6 2
2000 10 1
2001 5 0
2002 4 0
Gjithsej 66 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]