Brissy-Hamégicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brissy-Hamégicourt
Komunë
noform
Pamje nga Brissy-Hamégicourt
Vendndodhja
Brissy-Hamégicourt is located in Franca
Brissy-Hamégicourt
Brissy-Hamégicourt
49°44′37″V 3°22′49″L / 49.743611111111°V 3.3802777777778°L / 49.743611111111; 3.3802777777778Koordinatat: 49°44′37″V 3°22′49″L / 49.743611111111°V 3.3802777777778°L / 49.743611111111; 3.3802777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.38 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 640 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02124


Brissy-Hamégicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brissy-Hamégicourt ka një popullsi prej 640 banorë dhe sipërfaqe 12.38 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brissy-Hamégicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale