Brouwershaven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brouwershaven (kthjellim).


Brouwershaven
Brouwershaven/Brouwesaeven
—  woonplaats  —
stema_figura
Pamje nga Brouwershaven

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Schouwen-Duiveland
Gjuha zyrtare Holandisht, dialekti zelandez
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°43′35″V 3°54′51″L / 51.72639°V 3.91417°L / 51.72639; 3.91417 (Brouwershaven)Koordinatat: 51°43′35″V 3°54′51″L / 51.72639°V 3.91417°L / 51.72639; 3.91417 (Brouwershaven)
Sipërfaqja 0,4 km2
Popullsia 1,307 banorë 2001
Dendësia 3,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 4318
Vendndodhja
Brouwershaven is located in Hollandë
Brouwershaven
Brouwershaven
Brouwershaven – harta_foto

Brouwershaven është një qytezë në Schouwen-Duiveland, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe 0.4 km² dhe popullsi 1.307 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda