Brunehamel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brunehamel
Komunë
noform
Pamje nga Brunehamel
Vendndodhja
Brunehamel is located in Franca
Brunehamel
Brunehamel
49°46′11″V 4°10′55″L / 49.769722222222°V 4.1819444444444°L / 49.769722222222; 4.1819444444444Koordinatat: 49°46′11″V 4°10′55″L / 49.769722222222°V 4.1819444444444°L / 49.769722222222; 4.1819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.9 km2
Popullsia 516 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02126


Brunehamel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brunehamel ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 8.9 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brunehamel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale