Brunete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brunete
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Brunete is located in Spanjë
Brunete
Brunete

Koordinatat: 40°24′0″V 3°59′37″P / 40.40000°V 3.99361°P / 40.40000; -3.99361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid Metropolitan Area
Kryetari i Bashkisë Borja Gutiérrez Iglesias
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.9 km2
Lartësia 656 m (m.n.d.)
Popullsia 10,100 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit brunetense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28690
Koordinatat 40° 24′ 0″ Veri

3° 59′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.brunete.org


Brunete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid Metropolitan Area, të provincës Madrid, në Komunitetin e Madridit. Brunete ka 10,100 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]