Bruno Akrapoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruno Akrapoviq
Të dhënat personale
Emri i plotëBruno Akrapoviq
Data e lindjes26 shtator 1967
Vendi i lindjesZenica, Bosnja dhe Hercegovina
Gjatësia1.81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Shkëndija (trajner)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1988Čelik Zenica
1988–1990SV Arminia Hannover
1990–1991RSV Göttingen 05
1991–1992TuS Celle FC
1992–1994VfL Wolfsburg79(0)
1994–19971. FSV Mainz 0597(2)
1997–2000Tennis Borussia Berlin84(3)
2000–2002FC Energie Cottbus67(0)
2003FC Rot-Weiß Erfurt9(0)
2003–2005Kickers Offenbach55(1)
2005SV Arminia Hannover16(2)
Ekipi kombëtar
2000–2002Bosnja dhe Hercegovina18(1)
Ekipet e menaxhuara
2008FC Saturn Ramenskoye (ndihmës)
2011NK Mosor Zrnovnica
2012–2013NK Val
2013NK Solin
2014NK Neretva Metkovic
2014–2015College Europa FC
2015–KF Shkëndija
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bruno Akrapović (lindur më 26 shtator 1967) është futbollist në pension prej Bosnjes dhe Hercegovines i cili më së shumti karrierën e tij e kaloi në Gjermani. Ai ka luajtur FC Energie Cottbus prej vitit 2000 deri në vitin 2002. Gjatë kësaj periudhe, ai u bë lojtarë i kombëtares boshnjake. Ai ka luajtur në këtë kombëtare 18 ndeshje dhe vetëm një golë ka shënuar.[1] Ai tashmë është duke menaxhuar skuadrën KF Shkëndija në Prva Liga.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Akrapović Volio BIH da Aaron Igra za BIH". sportsport.ba (në boshnjakisht). 23 janar 2011. Marrë më 4 qershor 2011.