Brusturi (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brusturi
Komunë
Vendndodhja
Brusturi is located in Rumania
Brusturi
Brusturi

Koordinatat: 47°8′V 22°16′L / 47.133°V 22.267°L / 47.133; 22.267

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.37 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417090
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Brusturi, Cuieşd, Loranta, Orvişele, Păuleşti, Picleu, Ţigăneşti de Criş, Vărăsău
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Brusturi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 103.37 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Brusturi, Cuieşd, Loranta, Orvişele, Păuleşti, Picleu, Ţigăneşti de Criş, Vărăsău.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)