Brusturi (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Brusturi
Komunë
Vendndodhja
Brusturi (Rumania)
Brusturi
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 103.37 [1] km2
Kodi Postal 417090
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Brusturi, Cuieşd, Loranta, Orvişele, Păuleşti, Picleu, Ţigăneşti de Criş, Vărăsău
Demografia
Popullsia 4064 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Brusturi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4064 banorësh dhe sipërfaqe 103.37 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Brusturi, Cuieşd, Loranta, Orvişele, Păuleşti, Picleu, Ţigăneşti de Criş, Vărăsău.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)