Bruyères-et-Montbérault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruyères-et-Montbérault
Komunë
noform
Pamje nga Bruyères-et-Montbérault
Vendndodhja
Bruyères-et-Montbérault is located in Franca
Bruyères-et-Montbérault
Bruyères-et-Montbérault
49°31′28″V 3°39′49″L / 49.524444444444°V 3.6636111111111°L / 49.524444444444; 3.6636111111111Koordinatat: 49°31′28″V 3°39′49″L / 49.524444444444°V 3.6636111111111°L / 49.524444444444; 3.6636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.61 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 1558 banorë
Dendësia 134 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02128
Faqja Zyrtare http://bruyeres-et-montberault.fr


Bruyères-et-Montbérault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bruyères-et-Montbérault ka një popullsi prej 1558 banorë dhe sipërfaqe 11.61 km², me një dendësi prej 134 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bruyères-et-Montbérault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale