Buca (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bucë
Бувце
Fshat
Vendndodhja
Bucë is located in Serbia
Bucë
Bucë

Koordinatat: 42°50′8″V 21°41′24″L / 42.83556°V 21.69000°L / 42.83556; 21.69000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 586 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 8″ Veri

21° 41′ 24″ Lindje

Bucë (serbisht: Бувце/Buvce) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]