Buckley, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buckley, Illinois
fshat
Vendndodhja
Buckley, Illinois is located in SHBA
Buckley, Illinois
Buckley, Illinois

Koordinatat: 40°35′49″V 88°2′17″P / 40.59694°V 88.03806°P / 40.59694; -88.03806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 593 banorë (2000)
Dendësia 664.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60918
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 35′ 49″ Veri

88° 2′ 17″ Perëndim

Buckley, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Buckley, Illinois jetojnë 593 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 664.8 banor/km2 (1718.8 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.34 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 214 m (702 ft).

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Buckley, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale