Bucy-lès-Cerny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bucy-lès-Cerny
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bucy-lès-Cerny is located in Franca
Bucy-lès-Cerny
Bucy-lès-Cerny
49°34′56″V 3°31′02″L / 49.582222222222°V 3.5172222222222°L / 49.582222222222; 3.5172222222222Koordinatat: 49°34′56″V 3°31′02″L / 49.582222222222°V 3.5172222222222°L / 49.582222222222; 3.5172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.74 km2
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02132


Bucy-lès-Cerny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bucy-lès-Cerny ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 8.74 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bucy-lès-Cerny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale