Bud Luckey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bud Luckey
Informacione personale
Vendlindja Billings, Montana, SHBA
Vendvdekja Newtown, Connecticut, SHBA
Kombësia amerikan

William Everett "Bud" Luckey lindi më 28 korrik, 1934Billings, Montana dhe vdiq më 24 shkurt, 2018Newtown, Connecticut. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bud Luckey – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.