Budeasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Budeasa
Komunë
Vendndodhja
Budeasa is located in Rumania
Budeasa
Budeasa

Koordinatat: 45°1′0″V 24°51′0″L / 45.01667°V 24.85000°L / 45.01667; 24.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3.931 [1] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Budeasa Mare, Budeasa Mică, Calotești, Gălășești, Rogojina e Valea Mărului
Koordinatat 45° 1′ 0″ Veri

24° 51′ 0″ Lindje

Budeasa është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.931 banorësh dhe është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Budeasa Mare, Budeasa Mică, Calotești, Gălășești, Rogojina e Valea Mărului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)