Buitenkaag

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Buitenkaag (kthjellim).


Buitenkaag
—  woonplaats  —
Buitenkaag is located in Hollandë
Buitenkaag
Buitenkaag
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°13′00″V 4°34′00″L / 52.216667°V 4.566667°L / 52.216667; 4.566667 (Buitenkaag)Koordinatat: 52°13′00″V 4°34′00″L / 52.216667°V 4.566667°L / 52.216667; 4.566667 (Buitenkaag)
Popullsia 422 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Buitenkaag – harta_foto

Buitenkaag është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 422 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Buitenkaag – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare