Bujalance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bujalance
Komunë
noform
Bujalance from the air
Stema_figuraBandera de Bujalance.svg
Vendndodhja
Bujalance is located in Spanjë
Bujalance
Bujalance

Koordinatat: 37°54′V 4°23′P / 37.900°V 4.383°P / 37.900; -4.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Alto Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Francisco Mestanza León
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 124.82 km2
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Popullsia 7910 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Roman times or earlier
Vendasit Bujalanceños, Bursabolitanos or Bursabolenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14650
Faqja Zyrtare www.bujalance.es


Bujalance është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalquivir, të provincës Córdoba, në Andalusia. Bujalance ka 7910 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 124.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]