Bujar Alimani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bujar Alimani (lindur më 27 janar 1969,Patos) është regjizor dhe skenarist shqiptar. Eshte i njohur per filmat, Busulla , Amnistia (2011), Zois (2018) and Gas (2006).[1]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.