Jump to content

Bujar Alimani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bujar Alimani (lindur më 27 janar 1969,Patos) është regjizor dhe skenarist shqiptar. Eshte i njohur per filmat, Busulla , Amnistia (2011), Zois (2018) and Gas (2006).[1]