Bujkoci (Banjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bujkoc
Бујковац
Fshat
Vendndodhja
Bujkoc is located in Serbia
Bujkoc
Bujkoc

Koordinatat: 42°33′40″V 22°1′8″L / 42.56111°V 22.01889°L / 42.56111; 22.01889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 40″ Veri

22° 1′ 8″ Lindje

Bujkoc (serbisht: Бујковац/Bujkovac) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]