Bukovagllava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukovagllavë
Букова Глава
Fshat
Vendndodhja
Bukovagllavë is located in Serbia
Bukovagllavë
Bukovagllavë

Koordinatat: 42°50′45″V 21°50′26″L / 42.84583°V 21.84056°L / 42.84583; 21.84056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 45″ Veri

21° 50′ 26″ Lindje

Bukovagllavë (serbisht: Букова Глава/Bukova Glava) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]