Bullas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bullas
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Bullas.svg
Vendndodhja
Bullas is located in Spanjë
Bullas
Bullas

Koordinatat: 38°3′0″V 1°40′12″P / 38.05000°V 1.67000°P / 38.05000; -1.67000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Noroeste
Kryetari i Bashkisë Esteban Egea Fernández
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.2 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 12493 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bullenses or Bulleros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30180
Koordinatat 38° 3′ 0″ Veri

1° 40′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bullas.es


Bullas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Bullas ka 12493 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]