Jump to content

Provinca Burgos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Burgos (provincë))
Provinca Burgos
Popullsia
 • Gjithsej375.657
Emri i banorëvespanjisht: burgalés/a
anglisht: burgalese

Burgos është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Burgos ka një popullsi prej 375,657 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14,292 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]