Burlington (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Burlington (kthjellim).


Burlington
Burlington, Ontario
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Burlington (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Halton
Kryebashkiaku Rick Goldring
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°19′29″V 79°48′08″P / 43.324806°V 79.802111°P / 43.324806; -79.802111 (Burlington)Koordinatat: 43°19′29″V 79°48′08″P / 43.324806°V 79.802111°P / 43.324806; -79.802111 (Burlington)
Sipërfaqja 185,74 km2
Popullsia 164.415 banorë 2006
Dendësia 885,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905, 289, 365
Vendndodhja
Burlington is located in Kanadaja
Burlington
Burlington
Burlington – harta_foto
www.burlington.ca/

Burlington është një qytetKomuna rajonale Halton, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 185.74 km² dhe popullsi 164415 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario