Cărpinet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cărpinet
Komunë
Vendndodhja
Cărpinet is located in Rumania
Cărpinet
Cărpinet

Koordinatat: 46°28′V 22°31′L / 46.467°V 22.517°L / 46.467; 22.517

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.12 [1] km2
Popullsia 2090 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417135
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Călugări, Cărpinet, Izbuc, Leheceni
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cărpinet është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2090 banorësh dhe sipërfaqe 69.12 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Călugări, Cărpinet, Izbuc, Leheceni.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)