Caldes d'Estrac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caldes d'Estrac
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Caldes d'Estrac is located in Spanjë
Caldes d'Estrac
Caldes d'Estrac

Koordinatat: 41°34′19″V 2°31′43″L / 41.57194°V 2.52861°L / 41.57194; 2.52861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joaquim Arnó i Porras (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.9 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Popullsia 2783 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Caldencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8393
Koordinatat 41° 34′ 19″ Veri

2° 31′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.caldetes.cat


Caldes d'Estrac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Caldes d'Estrac ka 2783 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]