Calldetenes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calldetenes
Komunë
Stema_figuraBandera de Calldetenes.svg
Vendndodhja
Calldetenes is located in Spanjë
Calldetenes
Calldetenes

Koordinatat: 41°55′39″V 2°17′5″L / 41.92750°V 2.28472°L / 41.92750; 2.28472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Marc Verdaguer i Montanyà
Partia Convergence and Union
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5,8 km2
Lartësia 482 m (m.n.d.)
Popullsia 2426 inhabitants banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8506
Koordinatat 41° 55′ 39″ Veri

2° 17′ 5″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.calldetenes.cat


Calldetenes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Calldetenes ka 2426 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5,8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]