Calles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Calles is located in Spanjë
Calles
Calles

Koordinatat: 39°43′28″V 0°58′22″P / 39.72444°V 0.97278°P / 39.72444; -0.97278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Angel Valero Solaz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.5 km2
Lartësia 351 m (m.n.d.)
Popullsia 449 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Callejano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46175
Koordinatat 39° 43′ 28″ Veri

0° 58′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.calles.es


Calles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Calles ka 449 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 64.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]