Camarles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camarles
Komunë
Vendndodhja
Camarles is located in Spanjë
Camarles
Camarles

Koordinatat: 40°46′25″V 0°40′21″L / 40.77361°V 0.67250°L / 40.77361; 0.67250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Joan Curto i Querol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.16 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 3479 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camarlenc, camarlenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 46′ 25″ Veri

0° 40′ 21″ Lindje


Camarles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Camarles ka 3479 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]