Camarma de Esteruelas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camarma de Esteruelas
Komunë
noform
City Hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Camarma de Esteruelas is located in Spanjë
Camarma de Esteruelas
Camarma de Esteruelas

Koordinatat: 40°32′56″V 3°22′43″P / 40.54889°V 3.37861°P / 40.54889; -3.37861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Domingo Higuera Roldan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.43 km2
Lartësia 712 m (m.n.d.)
Popullsia 6610 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camarmeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28816
Koordinatat 40° 32′ 56″ Veri

3° 22′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-camarmadeesteruelas.com


Camarma de Esteruelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Camarma de Esteruelas ka 6610 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]