Campdevànol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campdevànol
Komunë
Vendndodhja
Campdevànol is located in Spanjë
Campdevànol
Campdevànol

Koordinatat: 42°13′V 2°10′L / 42.217°V 2.167°L / 42.217; 2.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.62 km2
Popullsia 3477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Campdevànol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Campdevànol ka 3477 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]